Sonuçları Filtrele

Anime

  • Cats 1
  • Totoro 1

Müzik Kutusu

  • Godfather 1
  • Harry Potter 1
  • İşlemesiz Harry Potter 1

Fiyat (TL)

-

Kategoriler

MÜZİK KUTUSU

Limit:
16 sonuçtan 1 ile 16 arası görüntüleniyor.

Müzik Kutusu

Küçük bir kutunun içinde dans etmekten yorulmayan bir balerin, huzur verici müzik kutusu kültürünün vazgeçilmez simgelerinden biri haline gelmiştir.

Romantik, huzur verici ve gülümsetici bir hediye dendiğinde akla gelen müzik kutusu birçok insanın çocukluğuna dair en önemli simgelerdendir. 90’lı yıllarda çok moda olan müzik kutuları, bize bambaşka bir alemin kapılarını açar. Özellikle atlı karınca ve balerin figürlerinin dikkat çektiği bu kutular kurmalı bir sistemle çalışır. Bir iki dakikalığına zihinsel bir terapi yapmanızı sağlayan müzik kutuları, enerjinizi yükseltecektir. Eğer birine hediye almak istiyor ve ne alacağınızı bilmiyorsanız bu neden bir müzik kutusu olmasın?

Game of Thrones sezonlarını kaçırmayan biri için Game of Thrones müzik kutusu güzel bir hediye olabilir. Kutu her açıldığında diziden bir sahnenin akla geleceği müzik kutularıyla fantastik dünyaya bir adım daha yaklaşabilirsiniz.

Müzik Kutusu Modelleri

Koleksiyonerler ya da bu tür hediyeleri sevenler için tercih edilen müzik kutusu modelleri ışıklı ve kar küreli çeşitlerle de satın alınabilir. Tematik mesajlar içeren bu ürünlerin müzikleri de son derece özeldir. Her zaman insanın hoşuna giden melodilerin tercih edildiği bu ürünler, gramofonlar icat edilmeden evvel, müzik dinlemek için kullanılıyordu.

Filmlerde ise genelde ölmüş olan kişinin ardında bıraktığı eşyalardan biri olan müzik kutuları, bazen korku filmlerinin gerilim nedeni haline gelmiştir. Balerin, piyano ve atkı karınca gibi klişeleşmiş olan modeller yerine farklı modeller arayanlar için yüzlerce alternatif bulmak mümkündür.

Küçük kutu olma özelliğini yitirmeyen müzik kutuları sayesinde her türlü tasarıma bir mekanizma yerleştirilmesi mümkün oluyor. Eskiden Bulgaristan’da üretilen ve Avrupa’ya satılan müzik kutusu mekanizmaları, genelde ün yapan filmlerin melodileriyle renklenmektedir.

Sevgiliye Müzik Kutusu Hediye Etmek

Love Story filminin klasik haline gelen müziğini sık sık duyduğumuz müzik kutularında, aşk teması çok yaygın olarak kullanılır. Modern aşk hikayesi temalı filmlerinde de zaman zaman gördüğümüz müzik kutusu geçmişi ve çocukluğu simgeler. Geçmişe dair bir şeyler hatırlanmak istendiğinde, müzik kutusu bu geçiş enstantanelerinde en iyi malzemelerden biri olur.

Kendinize özel bir geçmiş yaratmak isterseniz, müzik kutusu satın alarak farklı bir ruh halinin içine girebilirsiniz. Wiccu ile en güzel hediyelik eşya seçenekleri kapınıza gelsin.