Sonuçları Filtrele

Fiyat (TL)

-

Kategoriler

KUMBARA

Limit:
6 sonuçtan 1 ile 6 arası görüntüleniyor.

Kumbara

Herkesin çocukken para biriktirme denemelerinde bulunması, kumbara kültürünün gelişmesini sağlamıştır.

Ortaçağ’da çamurdan yapılmış domuz kumbara çeşitlerinin olduğu bilinmektedir. Tarihteki ilk kumbaranın İzmir’de ortaya çıkması, 1928 yılında İş Bankasına ilham olmuş ve ülkemize meşhur kumbaralarını getirmelerini sağlamıştır. Çizgi filmlerde sık sık gördüğümüz domuz kumbaralar ucuz ve kolay kırılan malzemelerden üretildiği için Metal ve kırılmaz özellikli kumbaraları çocukluğumuzda para biriktirmek için bizi teşvik ediyordu. Zamanla kilitli kasalardan ilham alan bu ürünler, her eve girmeye başladı.

Bu ürünlerin ve tasarrufun modası hala geçmediği için birçok kişi hediye seçerken kumbaraları da göz önünde bulunduruyor. Çocuklar ya da tasarruf yapmasını düşündüğünüz yetişkinler için kumbara hala iyi bir seçenek olabilir.

Büst Kumbaralar

Büst kumbara çeşitleri erkeklerin ilgisini çeken figürler kullanılarak üretilmiştir. Sıkıcı ve metal olan kumbaralar tercih edildiğinde birçok kişi para biriktirmenin stresli bir iş olduğunu düşünecektir. Bu stresi azaltmanıza yardımcı olacak Iron Man ya da Spider Man kumbara çeşitleri çok şık birer hediye olarak karşınıza çıkacaktır. Evinizin özel bir köşesinde dekoratif bir ürün gibi görünen kumbaraların biblo olarak tercih edilmeleri de mümkün olacaktır.

Para Biriktirmeyi Sevin

Para harcamayı seviyor ama buna engel olmak istiyorsanız biraz tasarruftan kimseye zarar gelmeyecektir. Seçtiğiniz sevimli kumbaralarla para biriktirmek hiç zor olmayacak. Kumbaranızın yerini sağlamlaştırmak için biraz bozuk para ile doldurmanız hiç fena olmayacaktır. Seramik, porselen, metal, vinil ya da plastik malzemeleren üretilen kumbaralar, Wiccu kalitesiyle her yere ulaşıyor.

Böyle Bahşiş Kutusu Gördünüz Mü?

Tabi kumbaraların sadece ev kullanımlarına has olduğu söylenemez. Restoran ve kafelerdeki bahşiş kutularını da unutmayalım! Hizmet sektöründe önemli olan bahşişlerin toplanması için para biriktirilecek bir alan şarttır. Bu durumda kasanın yanında olacak şık bir kumbara işinizi görecektir. İş yeri kurmak istediğinizde ya da iş yeri sahibi olan birine bahşiş kutusu yerine ilgi çekici kumbaralar hediye edebilirsiniz.

Hadi, siz de hem tasarruf yapın hem mekanlarınıza dekoratif bir figür yerleştirmenin keyfini yaşayın! Wiccu ile en güzel kumbara çeşitleri kapınıza gelsin!